Re: Poradzcie- starsza, samotna osoba….

Na samym początku podejmowania jakichkolwiek działań radzę zorientować się do jakiej przychodni (podstawowa opieka zdrowotna) należy sąsiadka. Skoro przyjmuje sporo leków, to MUSI być pod kontrolą lekarza. Pielęgniarka nie ma możliwości wypisywania recept na chociażby leki psychotropowe. Znaczy to, że albo sąsiadka udaje się do lekarza, albo lekarz przyjeżdża do niej. I tutaj jest pole do działania.

Osoby starsze, schorowane, często przybywające same w mieszkaniach podlegają szczególnej opiece pielęgniarek środowiskowych. Pielęgniarka ma obowiązek! przyjść przynajmniej raz w miesiącu sprawdzić stan zdrowia i warunki w jakich przebywa podopieczna. Poszukam później konkretnego punktu w rozporządzeniu, gdyż sporo przychodni zorganizowało sobie podkładkę i musi być wyrażona zgoda na takie odwiedziny. Przez co w karcie jest po prostu wpięta kartka, że ktoś tam z rodziny opiekuje się babcią i nie ma potrzeby na odwiedziny. Jeśli w przychodni nie wyrażą chęci na takie rozwiązanie, warto kiedyś wezwać lekarza, wtedy kiedy rodziny nie będzie itp choćby pod pozorem, że Babcię coś boli.

Lekarz, który przyjedzie i oceni ogólny stan pacjentki na dobry czy raczej stabilny, ale będzie miał na przykład zastrzeżenia co do warunków w jakich przebywa, powinien zgłosić to do MOPS-u czy to tam u was jest. Może również zobligować pielęgniarkę środowiskową do odwiedzin w ciągu na przykład tygodnia od wizyty i sprawdzenia stanu babci.

Każda osoba po ukończeniu 75 albo 80 roku życia (nie jestem pewna) ma prawo do takiego rozwiązania.

Pielęgniarka sprawdzi na przykład takie szczegóły jak obcięte paznokcie u stóp, jakieś odparzenia, już na pierwszy rzut oka będzie wiedziała jak jest z higieną (brudna bielizna, nieświeża pościel itp) może również zainteresować się dietą, a po tym już będzie wiedziała jaka jest sytuacja.

Moja Babcia korzystała z takich wizyt,na początku Babcia sama zrobiła „zadymę” w przychodni, kiedy zapytali czy wyraża zgodę na takie wizyty – stwierdziła, że nie, gdyż ma dobrą opiekę itp. Ale w chwili kryzysów zdrowotnych sami zgłaszaliśmy, że w tym miesiącu mogą przyjechać i przyjeżdżały. Babcia miała nieciekawe odparzenia, tragiczne paznokcie (cukrzyca), nie zawsze wiedziałam czy wszystko z tym jest ok, a wyprawa z Babcią do lekarza wiązała się z całym dniem stracony. Przyjeżdżała pielęgniarka, przywoziła recepty na większość leków stałych, sprawdzała odparzenia, paznokcie, pytała o dietę, kąpiele itp

Kiedy pytałam o możliwość takich wizyt w przychodni do której należy Babcia TŻ stwierdzono, że nie ma takiej opcji, szukałam, pytałam i znalazłam. Sprawę załatwiłam właściwie jedną wizytą i teraz co drugi piątek u Babci jest pielęgniarka środowiskowa, mierzy cukier, ciśnienie, pobiera krew do badań itp w styczniu jakoś stwierdziła, że Babcia jest osłabiona i wezwała lekarza.

Także można wink



Prawda o mnie jak prawda bywa względna, bo jak każda kobieta jestem zmienna

mieszkanie – normalny czynsz?

moje pytanie dotyczy dużego mieszkania

spółdzielczego w bloku:

mieszkanie od k. IX 2013r nie jest zamieszkane

a płacimy „normalny” czynsz jak za jedna osobe, tzn ryczałt za winde, śmieci, gaz, c.o. liczone od powierzchni mieszkania

mieszkanie jest przygotowywane do remontu (od X ciagna sie sprawy urzedowe….bo wymaga sie od nas pozwolenia na budowe) remont zacznie sie nie wczesniej niz z pozątkiem wakacji, potrwa tez kilka mies….więc w sumie bedzie to ponad rok opłat czynszowych zblizonych do 1000zł, co w sumie daje kilkanascie tys!!

czy jest jakis LEGALNY sposób na wyliczanie nam niższego czynszu?

Re: drzwi tarasowe – jakie wybrać

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Skłaniam się ku drewnianym drzwiom trasowym ze skrzydłami przesuwnymi. Będą one od południowo-zachodniej strony. Jakie więc najlepiej zastosować szyby żeby chroniły przed ucieczka ciepła, a jednocześnie nie powodowały przegrzewania salonu w lecie/

Ściereczki z mikrofibry.

Proszę o poradę.

Od czasu gdy tylko się pokazały,używam ścierek z mikrofibry z powodu alergii.Pierwsze to były jakieś zachodnie jeszcze za tamtej Polski.Póżniej miałam ściereczki ze Stelli,grube mięsiste,2 mające chyba z 10 lat jeszcze używam i są lepsze niż te chinolskie.Właśnie te żółte z Chin po 1 zł po 2-3 użyciach nie nadają się już do niczego tylko do wyrzucenia.Dbam o nie jak zawsze zachowując wszelkie wymogi/Mam już tego dość i chciałabym wrócić do ściereczek Stelli,no ale mam pytanie,czy od czasu jak je kupowałam / 4-5 lat/ ich jakość też się nie popsuła.

Może wszystkowiedzące WDPD znają jeszcze innych producentów takich dobrych ściereczek.

Re: Przeprowadzka za granicę ze zwierzętami.

anetapzn napisała:

> big_grin te miniaturki wywozisz z krajubig_grin

> Paszporty od weterynarza myszowate maja?

Wywożę bo to maleńka szara miłość życia, bez nich byśmy nie wyjechali smile

Będą miały miniksiążeczki minizdrowia wink, zaświadczenia o jego perfekcyjnym, odpukać, stanie, wszelkie papiery, ministerstwa do spraw odpowiednich z wyprzedzeniem zostaną poinformowane, że Myszy jadą, kiedy itp, samochód będzie dostosowany do komfortowego przewiezienia dwóch (no dobra, trzech wink) rozpuszczonych pannic, noclegi po drodze też w miejscach zwierzątkolubnych, na prom wiemy już, że Myszęta wsiąść mogą. Niby wiem to wszystko i powinnam być spokojna ale zawsze mogłam coś przegapić, stąd wątek.

smile



Chaotyczna neutralna.

Re: Kupno pierwszej zmywarki

Mam bosha 4 lata. Nigdy nic (tfu, tfu, tfu).

Nie wiem skąd opinia, że niby kosze delikatniejsze???

Wg mnie kosz nie może się zepsuć, bo niby co ma się w nim zepsuć???

Przedtem miałam „Zanussi” 14 lat. Padło w niej pokrętło, którym się ustawiało program. A kosze w obu zmywarkach są takie jak w dniu zakupu.



To co jest po „ale” jest ważniejsze od tego co jest przed nim.

Re: Dieta przy wątrobie

Hepatolog mojego męża powiedział mu, że wszelkie reklamowane leki bez recepty, które maja regenerować wątrobę, można sobie o kant d.. rozbić – po prostu nie działają, więc szkoda kasy. Dostał leki od lekarza. Poza tym dostał szczegółowy spis tego, co jeśc może a czego nie może, w postaci tabeli. Są np. ciekawostki typu zakaz pieczywa powszechnie uznawanego za zdrwe – razowego i ciemnego – może jeść tylko białe smile Nie będę przepisywać listy, można łatwo znaleźć w internecie – tu masz pierwszą lepszą stronę – na dole jest wykaz tego, co wolno i czego nie wolno: www.natemat.com.pl/diety/dietywchorobach/dieta-watrobowa.html

Re: Wymiana silikonu w kabinie prysznicowej – kro

powiedziial co wiedziedzial

istotna zaleta sikaflex jest przyczepnosc do trudnych podlozy

silikon w najlepszym gatunku nie jest w stanie przylgnac do wanny czy brodzika akrylowego

takie sa zasady

nie przylega do plastiku z opakowania i nie przylgnie to tegoz panie madry

a pozniej placz i zgrzytanie zebow

zebys odrobine mial blysku w oku

wiedzialbys ze mozna odzielic warstwe izolacyjana od warstwy ekspozycyjnej

wieszak do przedpokoju a brudna ściana !?

Witam , chciałam kupić do korytarza wieszak czarny stalowy z napisem home ,

allegro.pl/wieszak-na-ubrania-home-sweet-home-czarny-stal-i3491211145.html

jednak usłyszałam że będzie mi się ściana brudziła od kurtek , jakie macie doświadczenia w tym temacie? Rzeczywiście ściana jest brudna ? Nie chciałabym takiego masywnego kloca : allegro.pl/garderoba-przedpokoj-szafka-na-buty-wieszak-foxd01-i3523305324.html

Re: Uwaga drobna

Skorzystanie z maszyn/odczynników pracodawcy WTEDY uważano za uprawnione, podobnie jak dzwonienie do cioci w innym mieście na koszt swojego pracodawcy (bo często ani dzwoniący ani ciocia nie mieli w domu telefonu).

Ale robienie czegoś kosztem koleżanki z pracy – to nawet za komuny nie uchodziło. A tu właśnie mamy do czynienia z taką sytuacją – dziewczyna dba wyłącznie o własny biznes.



To co jest po „ale” jest ważniejsze od tego co jest przed nim.

Re: Uwaga drobna

What?

A jak nie będzie bezrobocia to niby nikt nie będzie pracował na „niższych stanowiskach biurowych”, bo nie będzie się opłacało? Serio?? A gdzież to będzie się wtedy zarabiać te kokosy??? I jakież to stanowiska zajmie???? Z tymi widokami na awans, rzecz jasna!

Widzę to zupełnie inaczej.

Jak ktoś jest solidny – to jest solidny zawsze.

Jak porządny – to porządny zawsze.

A jak kombinator – to też zawsze.

To nie zależy od pracy – tylko od człowieka.

Nigdy i od nikogo nie wymagałam więcej niż od siebie – ale też nie pozwalałam nikomu żerować na pracy reszty zespołu. A dziewczyna właśnie to robi.



Jak płyniesz z prądem to uważaj, bo kopnięcie w wodzie jest groźne