Re: tortownica ze szklanym dnem – potrzebuję opin

Posiadam typową tortownicę ze szklanym dnem i metalowymi brzegami. W komplecie było jeszcze dno metalowe, ale w sumie nie używam. Moja tortownica ma pewnie z 7 lat, jak nie 8 i nic się z nią nie dzieje. Kosztowała wtedy około 40zł (niecałe 10 euro to chyba było).

Jedynym minusem jest dla mnie to, że jak zostawiam ciasto na szklanym spodzie i wstawiam tak do lodówki to później bywa problem z jej wyjęciem, śliga się po prostu po szklanych półkach. A tak bez zastrzeżeń winkNiektórzy mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego Ego na poziom IQ.

Re: Poradzcie- starsza, samotna osoba….

Na samym początku podejmowania jakichkolwiek działań radzę zorientować się do jakiej przychodni (podstawowa opieka zdrowotna) należy sąsiadka. Skoro przyjmuje sporo leków, to MUSI być pod kontrolą lekarza. Pielęgniarka nie ma możliwości wypisywania recept na chociażby leki psychotropowe. Znaczy to, że albo sąsiadka udaje się do lekarza, albo lekarz przyjeżdża do niej. I tutaj jest pole do działania.

Osoby starsze, schorowane, często przybywające same w mieszkaniach podlegają szczególnej opiece pielęgniarek środowiskowych. Pielęgniarka ma obowiązek! przyjść przynajmniej raz w miesiącu sprawdzić stan zdrowia i warunki w jakich przebywa podopieczna. Poszukam później konkretnego punktu w rozporządzeniu, gdyż sporo przychodni zorganizowało sobie podkładkę i musi być wyrażona zgoda na takie odwiedziny. Przez co w karcie jest po prostu wpięta kartka, że ktoś tam z rodziny opiekuje się babcią i nie ma potrzeby na odwiedziny. Jeśli w przychodni nie wyrażą chęci na takie rozwiązanie, warto kiedyś wezwać lekarza, wtedy kiedy rodziny nie będzie itp choćby pod pozorem, że Babcię coś boli.

Lekarz, który przyjedzie i oceni ogólny stan pacjentki na dobry czy raczej stabilny, ale będzie miał na przykład zastrzeżenia co do warunków w jakich przebywa, powinien zgłosić to do MOPS-u czy to tam u was jest. Może również zobligować pielęgniarkę środowiskową do odwiedzin w ciągu na przykład tygodnia od wizyty i sprawdzenia stanu babci.

Każda osoba po ukończeniu 75 albo 80 roku życia (nie jestem pewna) ma prawo do takiego rozwiązania.

Pielęgniarka sprawdzi na przykład takie szczegóły jak obcięte paznokcie u stóp, jakieś odparzenia, już na pierwszy rzut oka będzie wiedziała jak jest z higieną (brudna bielizna, nieświeża pościel itp) może również zainteresować się dietą, a po tym już będzie wiedziała jaka jest sytuacja.

Moja Babcia korzystała z takich wizyt,na początku Babcia sama zrobiła „zadymę” w przychodni, kiedy zapytali czy wyraża zgodę na takie wizyty – stwierdziła, że nie, gdyż ma dobrą opiekę itp. Ale w chwili kryzysów zdrowotnych sami zgłaszaliśmy, że w tym miesiącu mogą przyjechać i przyjeżdżały. Babcia miała nieciekawe odparzenia, tragiczne paznokcie (cukrzyca), nie zawsze wiedziałam czy wszystko z tym jest ok, a wyprawa z Babcią do lekarza wiązała się z całym dniem stracony. Przyjeżdżała pielęgniarka, przywoziła recepty na większość leków stałych, sprawdzała odparzenia, paznokcie, pytała o dietę, kąpiele itp

Kiedy pytałam o możliwość takich wizyt w przychodni do której należy Babcia TŻ stwierdzono, że nie ma takiej opcji, szukałam, pytałam i znalazłam. Sprawę załatwiłam właściwie jedną wizytą i teraz co drugi piątek u Babci jest pielęgniarka środowiskowa, mierzy cukier, ciśnienie, pobiera krew do badań itp w styczniu jakoś stwierdziła, że Babcia jest osłabiona i wezwała lekarza.

Także można winkPrawda o mnie jak prawda bywa względna, bo jak każda kobieta jestem zmienna

mieszkanie – normalny czynsz?

moje pytanie dotyczy dużego mieszkania

spółdzielczego w bloku:

mieszkanie od k. IX 2013r nie jest zamieszkane

a płacimy „normalny” czynsz jak za jedna osobe, tzn ryczałt za winde, śmieci, gaz, c.o. liczone od powierzchni mieszkania

mieszkanie jest przygotowywane do remontu (od X ciagna sie sprawy urzedowe….bo wymaga sie od nas pozwolenia na budowe) remont zacznie sie nie wczesniej niz z pozątkiem wakacji, potrwa tez kilka mies….więc w sumie bedzie to ponad rok opłat czynszowych zblizonych do 1000zł, co w sumie daje kilkanascie tys!!

czy jest jakis LEGALNY sposób na wyliczanie nam niższego czynszu?

Re: RE: Tylko Rolety na pilot :)

Rolety zabezpieczające sterowane pilotem są bardzo wygodne, jednak trzeba pamiętać żeby nie stawiać żadnych przedmiotów na drodze pancerza- jest to częsta przyczyna awarii rolet.

Za roletami sterowanymi pilotem przemawia również estetyka wnętrz – brak kasetek do których chowa się sznurek lub taśma.

Jeśli chodzi o ciężką pracę rolet podnoszonych sznurkiem to ciężko pracują tylko rolety źle zaprojektowane lub źle zamontowane

W razie pytań związanych z przesłonami okiennymi zapraszam na info@roletyrolety.pl

Pozdrawiam Krystian

Wymiana parkietu ułożonego na lepik

Witam,

Zrywam stary parkiet ułożony na papę i lepik. Papa jest oczywiście na betonie, który to beton też był smarowany lepikiem.

Chyba nie można zrobić wylewki samopoziomującej wylewając ją na papę z lepikiem ?

No więc jak, zerwać papę, zeskrobać lepik z betonu posadzki i CZYM potem tę posadzkę gruntować, zeby wylewka samopoziomujaca dobrze związała ?

Jakie produkty gruntujace np. Mapei zastosować ?

Proszę o radę.

Pozdrawiam

Re: kolor elewacji

Jeśli chodzi o malowanie elewacji to proponujemy produkty firmy Farby KABE. Nasze farby elewacyjne umożliwiają wykonanie powłoki o dużej odporności na działanie warunków atmosferycznych, na porost glonów, grzybów, wietrzenie oraz zabrudzenia. Występują one również w szerokiej gamie kolorystycznej, ale bardzo przydatny może być program Pokoloruj dom i wnętrze, gdzie można samodzielnie dopasować do siebie różne kolory farbykabe.pl/program,kolory.html

Oprócz tego możemy zaproponować wykonanie tynku mozaikowego, który cechuje się przede wszystkim dużą dowolnością w kwestii łączenia kolorystyki, jak również jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy do utrzymania w czystości. Samodzielnie zaprojektować tynk mozaikowy możesz w programie Zaprojektuj tynk mozaikowy – www.farbykabe.pl/program,mozaiker.html.

Przyczyny słabego ciągu w kominie

Przyczyn słabego ciągu w kominie może być naprawdę bardzo wiele. niestety nie jestem kominiarzem ani specjalistą by zrobić wykład na ten temat. Jakieś trzy lata temu znalazłem informacje na temat takiego rozwiązania jak regulatory systemu grzewczego, które montuje się w kominach. Bałem się go zakupić, w internecie jest bardzo mało opinii oraz artykułów na ten temat, ale w końcu się zdecydowałem. około 700 złotych więc to tez nie jakiś ogromny wydatek.

ale polecam regulatory dostępne na stronie regulatorypolmar.pl/s,montaz,8.html

Re: lakierowanie podłogi z desek

Dziękuję za podpowiedź. Mam wątpliwości co do olejowania. Mam psa, który potrafi robić tzw rajdy z poślizgiem pazurami po podłodze. Jak mam ją polakierowaną (już piaty rok) lakierem do obiektów użyteczności publicznej o bardzo dużym nasyceniu ruchu, to na lakierze nie mam nawet jednej rysy. A olej jest mało odporny na zarysowania. Tylko jak to pomalować na deskach szczotkowanych, i z fazką, aby lakier nie spływał.

Re: parkiet – szpachlować czy rwać?

niestety, w naszej sytuacji kluczowa jest kwestia finansowa. potrzebuję najtrwalsze rozwiązanie jak najniższym kosztem.

obecny parkiet mi nie przeszkadza, nie zależy mi też na jakiejś konkretnej podłodze. jest mi zupełnie obojętne.

tu, gdzie mieszkamy teraz, mamy położone jedne z tańszych paneli i od 7 lat nam służą,nic się nie dzieje.

Re: parkiet – szpachlować czy rwać?

Nie ma recepty, dobrze zreanimowany parkiet posłuży, ale bardziej chyba by mnie interesowało, czy podoba mi się ten parkiet (po reanimacji), czy zwyczajnie chcę go mieć nadal. Wydać kasę łatwo a za rok czy dwa powiedzieć „kurde, po co była reanimacja skoro ten parkiet mi się zwyczajnie nie podoba”. Lekarstwem może być reanimacja i zmiana koloru na przykład. Panel nigdy nie będzie tak dobry jak parkiet, nie ma o czym mówić. Moim zdaniem to bardziej kwestia tego co chcesz mieć a nie czy się opłaca. Jak chcesz mieć ten parkiet który jest to ratuj, jeśli widzisz swoją podłogę inaczej to rwij.„Zakład Usług Budowlanych”

zubbau@gmail.com

Re: Zakupy z dostawą, a sąsiedzi.

Tyle, że te zdjęcia mogą też być wykorzystane przeciwko niej. Jakiś uszczerbek się zrobi samoistnie (czytaj przez kogoś innego) a ona będzie miała dowód, że wcześniej go nie było. Więc winą zostanie obarczona ona/kurier.

Moim zdaniem jakimś wyjściem jest wspólne wnoszenie zakupów bez wózka – tylko trzeba to zgłaszać każdorazowo przy zamówieniu, choć cała sprawa wydaje mi się nieco absurdalna.

Re: Jasne płytki na wysoki połysk

To czy będą smugi, czy nie, zależy od konkretnej płytki. To, że na moim gresie, obojętnie czym go umyję, nie ma żadnych smug, nie znaczy, że tak samo będzie z Twoim. Jeśli chcesz mieć pewność, weź szmatkę zwilżoną roztworem tego, czego zwyczajowo będziesz używać do mycia, pojedź do punktu, gdzie te płytki są wystawione (chyba że masz próbną płytkę w domu), przejedź jakąś względnie czystą sztukę i zobacz pod światło, czy zostanie smuga. Ja nie takie cuda wyprawiałam, wybierając płytki wink.

Ogólnie błyszczące płytki trzeba dość często odkurzać (ok. 2 razy w tygodniu), gdyż chodzenie po zakurzonych, a zwłaszcza zapiaszczonych powoduje ich matowienie. Myje się w zależności od potrzeb (położenie mieszkania, liczba domowników, zwierząt, gości itp.). U mnie zwykle wystarczy raz na dwa tygodnie. Gres szkliwiony, taki jak ten Twój upatrzony, jest generalnie łatwiejszy w obsłudze niż np. mój (polerowany).

Re: Opinia o Firmie Remontowej remont mieszkania

To co on robił u ciebie ze 2 tygodnie prędzej skończył tym bardziej z postu wynika ze był sam ,jaki termin ustaliliście ? A za ten ciągle zwiększający się zakres prac doliczał wynagrodzenia czy wszystkie dodatkowe prace gratis .A ten prezent niespodzianka to on wam zrobił ?

Jeśli tak jest jak piszesz to się przedstaw żebym wiedział co mu powiedzieć kto mi takich bzdur naopowiadał jak go zaproszę do współpracy.www.kinbud.witryna.info/