Re: szczeniak w dom, …

A u nas zniszczenia były minimalne.

Szczeniak w domu to 100 % czystej trudnej do wyczerpania energii smile

Nasza bokserka jak była mała to oczy zapałkami podpierała a jeszcze wariowała. Sposobem było położenie się na kanapie i udawanie, że śpimy. Jak traciła publikę to szła spaćsmile

SIKANIE

Na początku sikała po dwadzieścia kilka razy dziennie! Oczywiście głównie w domu. Przez długi czas nie mogliśmy jej wyprowadzać na spacery więc uczyliśmy, że na siku się wychodzi za drzwi na schody zewnętrzne i tam na kartonach się załatwiała. Potrafiła od razu po wyjściu drapać w drzwi, że chce wracać ale nie wpuszczaliśmy jej puki nie zrobiła siku (oczywiście bardzo trzeba wtedy chwalić i nagradzać). Szybko załapała o co chodzi ale wypadki i tak były nieuniknione.

Radzę porozkładaj sobie pod ręką kupki gazet i jak widzisz, że piesek zaczyna robić coś grubszego to podkładasz i unikasz zmywania podłogi.

U nas tak częste sikanie minęło dopiero jak zaczęła jeść suchą karmę na gotowanym sikała duuuuużo.

OBROŻA

Jeśli będziesz czekać ze szczepieniami zanim wyjdziesz na spacer ucz psa chodzenia w obroży i na smyczy już w domu.

ZNISZCZENIA

Mogą być ale nie muszą. Wszystko zależy od rasy i charakteru. I od tego czy pies będzie zostawał sam w domu i na jak długo.

Dla bezpieczeństwa pochowaj wszystko na czym bardzo Ci zależysmile Buty obowiązkowo pochowane.

U nas wszystko przeniosło się na wysokość stołu i nie może z niego nic zwisać bo pies potraktuje to jak wyzwanie smile

Każdy pies ma inne upodobania niektóre lubią gryźć twarde przedmioty(meble, buty), inne psy to „szmaciarze” (firany, ubrania, pościel, ręczniki, pranie na suszarce), a inne psy to czytelnicy (książki, gazety, ważne dokumenty), są jeszcze żarłoki (śmieci, zawartość szafek kuchennych).

Mój pies skoncentrował się na butach, a konkretnie ważne by były na butach paseczki, koraliki, muszelki, sznurki. Nasze straty to były głównie moje japonki i trochę gazet.

PODGRYZANIE

Nie unikniesz tego. Zawsze jak pies Was skubnie daj mu do zrozumienia, że to koniec zabawy, odwróć się od niego ignoruj.

Jeśli podgryza poza zabawą daj sygnał, że to boli i też się nim nie zajmuj.

ZABAWKI

Ucz od małego bawienia się zabawkami nie Waszymi przedmiotami. Psy mogą lubić różne typy zabawek. Mój głównie sznurki do przeciągania, piszczące piłki i obowiązkowo kong.

To tyle co na szybko mi się przypomniało. Szczeniaki są kochane, słodkie i czasem strasznie męczące.