Re: Grube dziecko

Coca cola light jest tak samo niezdrowa jak i normalna, ale nie zawiera cukru i nie tuczy, nie wiem skąd masz informację o kaloriach???.

Dziecka nie da się odchudzić jak dorosłego rygorystyczną dietą i zamianą wszystkiego na chrupki chlebek i źródlaną wodę. Zresztą po odejściu od diety przytyje natychmiast.

Trzeba jej uświadomić jakie są normalne ilości jedzenia, żeby jadła 5 posiłków dziennie i żeby się nie obżerała.

Może sobie zjeść lody – ale ma widzieć, że normalna ilość lodów to 2 gałki, a nie litr. Tak samo z ciastem czy słodyczami.

Rób jej dobre kanapki do szkoły (z tym co lubi – o ile to nie nutella) – ale na ciemnym chlebie. Dawaj słodycze (wybrane z głową), które kontrolujesz – żeby sama nie kupowała.

Każdy posiłek niech zaczyna od wypicia szklanki wody czy innego płynu – może ma problem z uczuciem sytości – ono nadchodzi dopiero kilkanaście minut po jedzeniu.

Co do ospałości i niechęci do sportu – też tak mam. Przy niedoczynności tarczycy i wiecznym zmęczeniu ma się każdy wysiłek w nosie.

Jedyne co lubię to basen (ja lubię aquaaerobik), wybieraj basen z dość zimną wodą (nie aquapark, a raczej jakieś osiedlowe cuda) samo przebywanie 45 minut w zimnej wodzie super spala tłuszczyk na ogrzanie ciała. Poza tym kupiłam sobie rower stacjonarny i jeżdżę sobie oglądając TV winkhttp://s19.rimg.info/12c544741dfbdc72ab06b966a7de1662.gif